آخرین اخبار
کد مطلب: 231165
پوشش بيمه روستايي و عشايري دو برابر شد
تاریخ انتشار : 1397/04/02 15:40:25
نمایش : 87
مديرعامل صندوق بيمه اجتماعي کشاورزان، روستائيان و عشاير، افراد زير پوشش اين صندوق را يک ميليون و 600 هزار خانوار اعلام کرد و گفت: در دولت دوازدهم ميزان افراد بيمه روستايي و عشايري دو برابر شد.
به گزارش کوهرنگ خبر، محمدرضا واعظ مهدوي، تعداد خانوار مشمول بيمه صندوق کشاورزان، روستاييان و عشاير کشور را 6 ميليون و 700هزارخانوار برآورد کرد و افزود: با تمهيدات انديشيده شده تا پايان برنامه ششم توسعه در حدود 70 درصد از جمعيت هدف زير پوشش بيمه قرار خواهند گرفت.

وي، تعداد افراد بيمه شده در سه ماهه نخست امسال را 177هزار و 316 نفر ذکر کرد و گفت: اين رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد رشد داشته است.

مديرعامل صندوق بيمه اجتماعي کشاورزان، روستاييان و عشاير گفت: تخفيف و رايگان کردن سهم بيمه گذاران مشمول صندوق در مناطق زلزله زده استانهاي کرمانشاه و کرمان،امسال اجرايي مي شود.

واعظ مهدوي تصريح کرد: طبق آيين نامه بيمه همگاني حوادث غير مترقبه کشور، با ارائه گزارش ستاد بحران و استانداران استانهاي ياد شده و انجام فرايند تاييد شوراي عالي بيمه، سهم پرداختي افراد بيمه گذار در مناطق حادثه ديده رايگان خواهد شد.

وي، بيمه اجتماعي را يکي از ابزارهاي تحقق عدالت و کاهش نابرابري دانست و ادامه داد: دغدغه دولت دوازدهم افزايش ضريب پوشش بيمه اجتماعي براي طبقه مولد کشور است.

مديرعامل صندوق بيمه اجتماعي کشاورزان، روستائيان و عشاير، حرکت در مسير اصلاح ساختار مديريت هاي استاني منطبق با ساختار جمعيت هدف و تعادل بخشي بين منابع و مصارف را از مهمترين برنامه هاي امسال صندوق عنوان کرد.

وي ادامه داد: بازاريابي توسط کارگزاران از طريق شبکه هاي اجتماعي سنتي مانند شورايارها، دهياري ها و تعاوني هاي روستايي عشايري کمک بزرگي به گسترش چتر بيمه روستاييان مي کند.

واعظ مهدوي تعامل فعال و سازنده با سازمان برنامه و بودجه و مجلس شوراي اسلامي و انعقاد تفاهمنامه هاي همکاري با سازمان ها و دستگاه هاي مرتبط با جامعه هدف را از ديگر برنامه هاي صندوق دانست.

وي افزود: براساس برنامه هدفگذاري شده، امسال فرايند نقل و انتقال سوابق در سامانه بيمه اي به طور کامل مکانيزه شود.

مديرعامل صندوق بيمه اجتماعي کشاورزان، روستائيان و عشاير کشور به منظور شرکت در اجلاس دو روزه مديران صندوق بيمه کشاورزان ، روستاييان و عشاير سراسر کشور در کوهرنگ به چهارمحال و بختياري سفر کرده است.

انتهاي پيام/ 610ک
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت ها
شهدای کوهرنگ
سایتهای مرتبط
رهبري

يايگاه اطلاع رساني رئيس جمهوري

فرمانداري کوهرنگ

اوقات شرعی