آخرین اخبار
کد مطلب: 231163
قابل توجه مسئولان
دل‌زدگي جوانان کوهرنگ از اوضاع نابسامان اماکن ورزشي
تاریخ انتشار : 1397/04/02 15:22:19
نمایش : 85
شور و شوق جوانان کوهرنگ به ورزش ريشه‌اي ديرينه دارد و کسب مقام‌هاي مختلف ورزشي نشان از سعي و تلاش آنان در استفاده بهينه از حداقل امکانات ورزشي موجود در کوهرنگ است که فضاي ناکافي و مستهلک بودن وسايل باعث رکود و دلزدگي جوانان اين ديار شده است.
به گزارش کوهرنگ خبر، همت بدري فرد فعال رسانه اي در ياداشتي نوشت؛

در اينکه وجود امکانات و تجهيزات به‌روز ورزشي مي‌تواند نقطه اصلي براي بارور کردن استعدادهاي ناشکفته جوانان و نوجواناني باشد که سرشار از انرژي هستند و با کم‌ترين تجهيزات و يا امکانات ورزشي مي‌توانند استعداد خود را به معرض نمايش بگذارند.

همه قبول داريم که اعتبارت کم است اما عدم توجه به ورزش در کوهرنگ از سوي مسئولان يکي از بزرگ‌ترين اشتباهاتي است که متاسفانه در حال انجام است، چراکه جوانان روستايي به همان اندازه که جوانان شهري از امکانات ورزشي بهره مي‌برند سهم دارند.

ورزشکاراني در اين شهرستان وجود دارد که به جهت دارا بودن پتانسيل و ظرفيت بسيار بالا در زمينه‌هاي ورزشي به دليل عدم فراهم‌سازي زيرساخت‌ها با مشکلاتي مواجه هستند که نيازمند عزم راسخ مسئولان مي‌باشند.

خيلي از جوانان اين شهرستان از وضعيت موجود و عدم توجه مسئولان استاني به حوزه ورزش کوهرنگ گلايه‌مند هستند و خواستار رسيدگي به وضعيت موجود مي‌باشند.

کوهرنگ متاسفانه سالن‌هاي ورزشي استاندارد ندارد اما همين دو سه مورد سالن واليبال موجود هم نيازمند تعميرات اساسي به لحاظ سيستم روشنايي، گرمايشي و سرمايشي، محوطه‌سازي و آسفالت گرم هستند که به دليل کمبود اعتبارات در اين سال‌ها مظلوم‌تر از گذشته به حال خود رها شده‌اند.

ساليان درازي است که هيئت‌هاي مختلف ورزشي مانند هيئت فوتبال، واليبال، بدنسازي، کشتي، هنرهاي رزمي و از اين قبيل از نبود فضاي ورزشي در اين شهرستان به شدت رنج مي‌برند بطوري که به‌ نوعي دلزدگي براي ورزشکاران اين شهرستان مبدل شده است.

امکانات و تجهيزات ورزشي باتوجه به عشق و علاقه نوجوانان و جوانان به ورزش در شهرستان کوهرنگ به هيچ وجه جواب‌گوي نياز آنان نيست و لازم است مسئولان شهرستاني و استاني براي شکفته شدن استعدادهاي جوانان اين شهرستان آستين همت را با بالا زده و ورزش اين شهرستان را حمايت کنند.

تا جايي که علاقمندان به فوتبال به دليل نبود زمين مناسب به شهرهاي دور و نزديک سفر کرده و اين خود موجب بروز مشکلات، زحمات و هزينه‌هاي زيادي مي‌شود.

زماني که شهرستان کوهرنگ محل برگزاري مسابقات فوتبال شهرستان بود بيش از ۲۳ تيم فوتبال هرساله شاهد حضور چشمگير مشتاقان به ورزش بوديم ولي حالا… .

سرانه فضاهاي ورزش بسيار کم است تا جايي که طول پيست اسکي که کوه و صخره است و سال گذشته بدليل عدم بارش برف تعطيل بود را جزء فضاي ورزشي حساب مي‌کنند.

زمين فوتبال شهرستان کوهرنگ که روزي تيم‌هاي بسياري با شور شوق معيادگاه ورزشکاران بود جهت درآمدزايي اقتصادي توسط اداره کل ورزش و جوانان استان به بخش خصوصي واگذار شد و همين امر سبب دوري ورزشکاران از ورزش و روي آوردن به ناهنجاري‌هاي زيادي شده است بطوريکه اگر زمان‌هاي گذشته در شهرستان کوهرنگ خبري از قليان نبود اما در جامعه امروزي و در هر خانواده يک قليان وجود دارد، معظلات فضاي مجازي که بماند.

تنها يادگار باقي مانده از نسل طلايي فوتباليست‌ها، زمين ديمه است که فاقد هرگونه امکانات مي‌باشد و پستي و بلندي‌هاي زيادي، اين زمين را مخروبه کرده است، هر چند طي يک سال گذشته تحت اقدامات جهادي و شبانه‌روزي سجاد يوسفي سرپرست جديد ورزش و جوانان کوهرنگ کمي بهبود يافته است اما سرانه ورزشي در شهرستان تقريبا صفر است.

درددل بسيار است و شايد به کتابي قطور برسد اما مجال گفتن نيست و انشالله در آينده به آن خواهيم پرداخت.

تنها انتظار جوانان کوهرنگ اين است که در آستانه شروع ليگ فوتبال شهرستان کوهرنگ که بعد از پنج سال تعطيلي مجدد در حال راه‌اندازي است اين مسابقات را تقويت مالي و معنوي کنند تا باز هم جوانان مثل سابق فارع از ناهنجاري‌ها دور هم جمع شوند.

همت بدري فرد کوهرنگ
 
 
انتهاي پيام/610ک
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت ها
شهدای کوهرنگ
سایتهای مرتبط
رهبري

يايگاه اطلاع رساني رئيس جمهوري

فرمانداري کوهرنگ

اوقات شرعی