آخرین اخبار
کد مطلب: 231151
با کسب شش مدال؛
تيم ملي کشتي آزاد ايران نايب‌قهرمان آسيا شد
تاریخ انتشار : 1396/12/14 09:10:44
نمایش : 381
تيم ملي کشتي ازاد ايران با کسب ۱۵۷ امتياز به عنوان نايب قهرماني رقابت هاي قهرماني آسيا دست پيدا کرد.
به گزارش کوهرنگ خبر؛ رقابت هاي کشتي آزاد قهرماني آسيا روزهاي ۱۲ و ۱۳ اسفندماه  در شهر بيشکک قرقيزستان برگزار شد و  در  پايان تيم ايران با ۳ مدال طلاي عزت اله اکبري، حسن يزداني و  محمدجواد ابراهيمي در اوزان ۷۹، ۸۶ و ۹۲ کيلوگرم، مدال نقره مجتبي گليج در وزن ۹۷ کيلوگرم و مدال برنز مصطفي حسين خاني و امين طاهري در اوزان ۷۴و ۱۲۵ کيلوگرم و کسب ۱۵۷ امتياز  به عنوان نايب قهرماني رسيد.  


در اين رقابت ها تيم ازبکستان با کسب ۱۷۸ امتياز قهرمان شد و تيم قزاقستان نيز با کسب ۱۴۶ امتياز در جايگاه سوم ايستاد.
نتايج کشتي گيران کشورمان در اين رقابت ها به شرح زير است:

در وزن ۵۷ کيلوگرم نادر حاج آقا نيا در دور اول با نتيجه ۸  بر ۴ از سد راحول آواره از هند گذشت وي در دور بعد نيز با نتيجه ۱۴ بر ۱۳ تسه وين سورن از مغولستان را شکست داد و راهي ديدار نيمه نهايي شد اما در اين ديدار مقابل محمودجان شاوکاتوف از ازبکستان با نتيجه ۱۰ بر ۹ مغلوب شد و به ديدار رده بندي رفت. وي در اين ديدار مقابل ژاندوس اسماعيل اف از قزاقستان با نتيجه ۱۰ بر ۳ شکست خورد و  پنجم شد.

در وزن ۶۱ کيلوگرم ايمان صادقي در دور نخست مقابل گرچک همرايف از ترکمنستان با نتيجه ۸ بر صفر پيروز شد، وي در دور بعد نيز  شائوفنگ ليانگ از چين را با نتيجه ۶ بر ۳ مغلوب کرد اما در ديدار نيمه نهايي مقابل نوريسلام سانايف دارنده مدال برنز آسيا و نفر پنجم جهان با نتيجه ۷ بر ۴ شکست خورد و راهي ديدار رده بندي شد. وي در اين ديدار مقابل اولوکبک ژولدوشبيکوف از قرقيزستان با نتيجه ۶ بر صفر شکست خورد و  پنجم شد.

در وزن ۶۵ کيلوگرم يونس امامي پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل انخسايخان از مغولستان با نتيجه ۸ بر ۳ به پيروزي رسيد وي در دور بعد و در مرحله نيمه نهايي با نتيجه ۸ بر ۴ مقابل دايچي تاکاتاني از ژاپن شکست خورد به به ديدار رده بندي رفت. امامي در اين ديدار مقابل باجرانگ از هند با نتيجه ۱۲ بر ۲ مغلوب و  پنجم شد.
 
در وزن ۷۰ کيلوگرم سيد احمد محمدي در دور نخست در مصاف با کيسوکه اوتوگورو از ژاپن با نتيجه ۱۲ بر ۱۴ شکست خورد و با توجه به شکست اين کشتي گير در دور بعد، محمدي از دور رقابت ها کنار رفت.

 در وزن ۷۴ کيلوگرم مصطفي حسين خاني در دور اول با نتيجه ۵ بر صفر پراوين رانا از هند را مغلوب کرد وي در دور دوم نيز با نتيجه ۳ بر ۲ بکزاد عبدالرحمن اف دارنده مدال برنز جهان، قهرمان بازي هاي آسيايي و آسيا از ازبکستان را شکست داد و راهي مرحله نيمه نهايي شد اما در اين مرحله مقابل مسلم اولويف دارنده کشتي گير روسي الاصل قرقيزستان با نتيجه ۸ بر ۴ شکست خورد به به ديدار رده بندي رفت. حسين خاني در ديدار رده بندي با نتيجه ۱۰ بر صفر دولت ميرات اوراز گيليوف از ترکمنستان را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۹ کيلوگرم عزت اله اکبري پس از استراحت در دور اول در دور دوم با توجه به عدم حضور آدام باتيروف از بحرين به پيروزي رسيد و راهي مرحله نيمه نهايي شد وي در اين مرحله نيز با نتيجه ۱۰ بر صفر از سد توربولد گانبولد از مغولستان گذشت و راهي ديدار فينال شد. اکبري در ديدار فينال مقابل رشيد قربان اف از کشور ازبکستان با نتيجه ۵ بر صفر به پيروزي رسيد و  به مدال طلا دست يافت.

در وزن ۸۶ کيلوگرم حسن يزداني پس از استراحت در دور اول در دور دوم عظمت دولت بيکوف دارنده مدال نقره زير ۲۳ سال جهان و نقره آسيا از قزاقستان را با نتيجه ۱۲ بر ۲ شکست داد وي در مرحله نيمه نهايي نيز در کمتر از ۳ دقيقه جاورايل شاپيف از ازبکستان را با نتيجه ۱۳ بر صفر مغلوب کرد و راهي ديدار فينال شد. يزداني در اين ديدار اويوتمان اورگودول دارنده مدال نقره آسيا از مغولستان را در کمتر از ۳ دقيه با نتيجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و به مدال طلا دست يافت.
 
در وزن ۹۲ کيلوگرم محمد جواد ابراهيمي پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل چانگ جائه سو از کره جنوبي با نتيجه ۱۰ بر صفر پيروز شد وي در مرحله نيمه نهايي نيز با نتيجه ۷ بر ۳ زوشن لين از چين را شکست داد و به ديدار فينال راه يافت. حريف وي در اين ديدار آديليت داولومبايف از قزاقستان را با نتيجه ۵ بر ۲ مغلوب کرد و  به عنوان قهرماني رسيد.

در وزن ۹۷ کيلوگرم مجتبي گليج پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل مامد ابراگيم اف از قزاقستان با نتيجه ۴ بر صفر پيروز شد وي در دور بعد و در مرحله نيمه نهايي با نتيجه ۱۱ بر صفر بر جائه گانگ کيم از کره جنوبي غلبه کرد و به ديدار فينال راه يافت. وي در اين ديدار مقابل ماگومد ابراگيم اف دارنده مدال برنز المپيک با نتيجه ۵ بر ۳ شکست خورد و به مدال نقره رسيد.

در وزن ۱۲۵ کيلوگرم امين طاهري پس از يک دور استراحت، در دور دوم مقابل مراد رامانوف از قرقيزستان با نتيجه ۱۰ بر صفر به پيروزي رسيد اما در مرحله نيمه نهايي مقابل داويد مودزمانشويلي کشتي گير گرجستاني الاصل و دارنده مدال نقره المپيک و برنز جهان از ازبکستان با نتيجه ۳ بر صفر مغلوب شد به به ديدار رده بندي رفت. وي در اين ديدار به با نتيجه ۱۴ بر ۴ صحبت بيليف از ترکمنستان را مغلوب کرد و به مدال برنز دست يافت.


رده بندي انفرادي و تيمي اين مسابقات به شرح زير است:

* ۵۷ کيلوگرم: ۱- کوم سونگ کانگ (کره شمالي) ۲- محمودجان شاوکاتوف (ازبکستان) ۳- توشيهيرو هاسه گاوا (ژاپن) و ژاندوس ايسماعيل اف (قزاقستان) ۵- نادر حاج آقا نيا (ايران)

* ۶۱ کيلوگرم: ۱- نوريسلام سانايف (قزاقستان) ۲- کازويا کوياناگي (ژاپن) ۳- الوکبيک ژولدوشبيکوف (قرقيزستان) و شاروان (هند) ۵- ايمان صادقي (ايران)

* ۶۵ کيلوگرم: ۱- دولت نيازبيکوف (قزاقستان) ۲- دايچي تاکاتاني (ژاپن) ۳- باجرانگ (هند) و  تيمورجان عثمان جان اف (ازبکستان) ۵- يونس امامي (ايران)

* ۷۰ کيلوگرم: ۱- اختيار نوروزاف (ازبکستان) ۲- سئونگ بونگ لي (کره جنوبي) ۳- وينود کومار (هند) و  ميرجان آشيروف (قزاقستان) ... ۱۰- سيد احمد محمدي (ايران)

* ۷۴ کيلوگرم: ۱- مسلم اولويف (قرقيزستان) ۲- مانداراخان گانزوريک (مغولستان) ۳- مصطفي حسين خاني (ايران) و دانيار کايسانوف (قزاقستان)

* ۷۹ کيلوگرم: ۱- عزت اله اکبري (ايران) ۲- رشيد قربان اف (ازبکستان) ۳- توربولد گانبولد (مغولستان) و آساي تسوباسا (ژاپن)

* ۸۶ کيلوگرم: ۱- حسن يزداني (ايران) ۲- اويوتمان اورگودول (مغولستان) ۳- عظمت دولت بيکوف (قزاقستان) و بي شنگ فنگ (چين)

* ۹۲ کيلوگرم: ۱- محمدجواد ابراهيمي (ايران) ۲- آديليت داولومبايف (قزاقستان) ۳- لين زوشن (چين) و  عزيزبک سوليف (ازبکستان)

* ۹۷ کيلوگرم: ۱- ماگومد ابراگيموف  (ازبکستان) ۲- مجتبي گليج (ايران) ۳- کيم جائه گانگ (کره جنوبي) و تاکشي ياماگوچي (ژاپن)   

* ۱۲۵ کيلوگرم: ۱- داويت مودزمانشويلي (گرجستان) ۲- گئورگي ساکاناليدزه (قطر) ۳- امين طاهري (ايران) و زولبو ناتساگسورن (مغولستان)

رده بندي تيمي: ۱- ازبکستان (۱۷۸ امتياز) ۲- ايران (۱۵۷ امتياز) ۳- قزاقستان (۱۴۶ امتياز) ۴- مغولستان (۱۰۸ امتياز) ۵- ژاپن (۱۰۵ امتياز) ۶- کره جنوبي (۹۷ امتياز) ۷- قرقيزستان (۸۶ امتياز) ۸- هند (۶۴ امتياز) ۹- چين (۵۸ امتياز) ۱۰- ترکمنستان (۴۰ امتياز).

 

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت ها
شهدای کوهرنگ
سایتهای مرتبط
رهبري

يايگاه اطلاع رساني رئيس جمهوري

فرمانداري کوهرنگ

اوقات شرعی